Blog

Mira Kumaş Nedir?

Mira kumaş nedir; Tamamen polyester ipliğinden üretilen esnek bir kumaş türüdür. Kumaşın ipliği farklı kalınlıklarda olabilmektedir. İpliğin farklı kalınlıklarda olması, yazlık veya kışlık üretimine bağlıdır. Her mevsimde kullanabilme ayrıcalığına sahip olan mira kumaş özellikle tesettür modasının mutlaka tercih edilen kumaştır.

Dış giyimde de sıkça görülen kumaş türü olan mira kumaş, duble mira veya krep mira olarak da adlandırılmaktadır. Örme kumaş grubunda yer alan mira kumaş hem düz hem ters yüzeyiyle kullanılabilmektedir. Ters yüzeyiyle kullanıldığında dokuma görünümünde olan atlas(duble) kumaş gibi görünmektedir. Mira kumaş doğal iplikli kumaşların üzerinde de kullanılabilmektedir. Kış aylarında ipek ve yün gibi kumaş türlerinde, yaz aylarında ise pamuk ve keten gibi doğal iplikli kumaşlar üzerinde görülür.

Mira Kumaş Özellikleri Nelerdir?

-İç göstermez.

-Likralı ve örgü dokuma grubundadır.

-Diğer örme grubu ürünlerine nazaran daha tok duruşu vardır.

-Her mevsim kullanıma uygundur.

-Tesettür modasında sıkça talep edilen kumaş türüdür.

-Polyesterden üretilmektedir.

-Esnek bir yapıya sahiptir.

-Sade bir görünüme sahiptir.

-Daha çok günlük kullanım için tercih edilir.

-Hava geçirmez özelliğine sahiptir.

Mira Kumaş Hangi Ürünlerin Üretiminde Kullanılmaktadır?

Her mevsim kullanıma uygun olan mira kumaş türü, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Giyim modasının neredeyse her ürününde görülmesi mümkündür. Hazır giyimlerin çoğunluğunda mira kumaş kullanılmaktadır. Tesettür giyimi ürünlerinden; şal, eşarp, tunikler, uzun elbiseler, kombin vs. kullanılır. Takım elbiseleri için de mira kumaşı tercih edilmektedir. Bununla birlikte kürklerde, paltolarda, pardesülerde de kullanıldığı görülmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir